Ana Menü
Çevrimiçi Kullanıcılar
» Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

» Çevrimiçi Üyeler: 0

» Toplam Üye Sayısı: 1,776
» En Yeni Üye: Serkan
Özlü SözlerYemek Duası
Yemek Duası

Bismillahirrahmanirrahim

Elhamdulillahi rabbil alemin, vesselatu vesselamu ala resulina Muhammedin ve ala alihi ve sehbihi ecmeğin. (Hamd alemlerin rabbi olan ALLAH'a, salat ve selam O'nun resulü Muhammed'e, ailesine ve ashabına olsun.)

Kulu veşrebu ve la tusrifu, inne hu la yuhibbul musrifin.  (A'raf - 31) (Yeyiniz içiniz fakat israf etmeyiniz. Çünkü ALLAH israf edenleri sevmez.)

Ey bizi nimetleriyle perverde eden sultanımız. Bize gösterdiğin numunelerin ve gölgelerin asıllarını, menbalarını göster ve bizi makarr-ı saltanatına celbet. Bizi bu çöllerde mahvettirme. Bizi huzuruna al. Bize merhamet et. Burada bize tatttırdığın leziz nimetlerini orada yedir. Bizi zeval ve teb'id ile tazip etme. Sana müştak ve müteşekkir şu mut-i raiyetini başıboş bırakıp idam etme. Ya rab kusurlarımızı affeyle. Bizi kendine kul kabul eyle. Emanetini kabzetmek zamanına kadar bizi emanette emin kıl. Ruhumuzu cesedimize, kalbimizi nefsimize, aklımızı midemize hakim eyle. Lezzeti şükür için isteyen kullarından eyle. Ya rab; Resul-i Ekrem aleyhisselatu vesselam efendimizin bereketi hürmetine bize ihsan ettiğin maddi ve manevi rızıklarımıza bereket ihsan eyle. Amin. Ve selamun alel murselin. Velhamdulillahi rabbil alemin ala resulina Muhammedin selevat.


Yukarı Git ▲
<< Önceki Sayfa
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.